هنوز برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که آیا یادگرفتن زبان دیگر، غیر از زبان مادری برای آنها مفید است؟ در جواب سوال آنها باید گفت بله. این موضوع مزایای زیادی را به همراه دارد. حال در اینجا موضوع صحبت ما به صورت خاص آموزش دیدن مکالمه عربی است. اما به صورت کلی یادگیری زبان دوم، هر زبانی چه عربی، انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی می تواند مزیت های زیادی را برای شما ایجاد کند.

یادگیری زبان جدید

مزیت های ذهنی و فکری

یکی از مزیت هایی که آموزش دیدن زبان می تواند برای شما ایجاد کند، افزایش توانمندی های ذهنی شماست. فرض کنید شما به عنوان یک شخصی که تاکنون امکان گفتگو به یک زبان را داشتید، اکنون امکان مکالمه انگلیسی، عربی، هندی، روسی یا … را نیز دارید. اعتماد به نفس شما به صورت طبیعی بعد از یادگیری مکالمه به زبان خارجی افزایش پیدا می کند. از طرف دیگر مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان دوم به صورت کلی ظرفیت ذهنی شما برای یادگیری را افزایش می دهد.

تقویت حافظه

علاوه بر این کارشناسان معتقدند یادگیری مکالمه به زبان های دیگر حافظه شما را نیز تقویت می کند. به همین نسبت امکان ابتلا شما به فراموشی یا آلزایمر در سنین پیری کاهش می یابد. پس تا اینجا گفتیم که یادگرفتن مکالمه به زبان های خارجی نظیر انگلیسی، عربی و … می تواند سرعت و عمکلرد مغز شما را بهبود ببخشد. در ادامه اشاره به این موضوع نیز می تواند جذاب باشد که یاد گرفتن مکالمه به زبان های گوناگون می تواند مهارت شنیدن را نیز در شما تقویت کند. مثلا شما برای آموختن مکالمه به زبان انگلیسی مشغول مشاهده سریال دیدنی و کمدی فرندز می شوید و همین موضوع، سبب افزایش مهارت شنیدن در شما می شود.

دیگر نکته ای که پس از یادگیری زبان دوم به مهارت های شما افزوده می شود، تسلط گفتاری یا مهارت بیانی شما است. پس از آموختن زبان دوم و امکان مکالمه، شما می توانید پیشرفت در صحبت کردن خودتان را نیز شاهد باشید. مطالعات کارشناسان حاکی از آن است که یادگیری زبان دوم، تمرکز افراد در انجام کارها را نیز افزایش می دهد.

خلاقیت

مزیت بعدی یادگیری زبان و مکالمه به زبان های خارجی نظیر انگلیسی، عربی و … افزایش خلاقیت در افراد است. زبان دوم منطق را در ذهن افراد تقویت می کند و نظم ذهنی آنها را افزایش می دهد. دیگر فایده یادگرفتن زبان دوم، آشنایی بیشتر با زبان اول است. هنگامی که شما مشغول مطالعه و یادگیری در زبان های خارجی می شوید، بالاجبار با فعل، فاعل، صفت و… نیز مواجه می شوید. همین برخورد با دستور زبان به مرور شما را با زبان مادی و دستور آن نیز آشنا می کند.

 

آموزش زبان عربی توسط مدرسان
یادگیری زبان

مزیت های اجتماعی و بیرونی

به صورت کلی یاد گرفتن زبان و امکان مکالمه به زبان های خارجی همانند انگلیسی و عربی، می تواند فرصت های شغلی بیشتری پیش روی شما قرار دهد. قطعا هنگامی که فرصت استخدام دو نفر به صورت همزمان وجود داشته باشد، در شرایط ایده آل تصمیم گیری، فردی  با امکان مکالمه به زبان خارجی در اولویت است. علاوه بر این اساساً کسی که امکان صحبت کردن به زبان دوم را داشته باشد، در جامعه انسان مقبول تری است! (البته این موضوع به خودی خود، نباید مورد توجه باشد). یادداشتن زبان و مکالمه به آن زبان ها می تواند در دروس عادی و دانشگاهی نیز به یاری شما بیاید. فرضاً تسلط به زبان انگلیسی می تواند به شما در فهم مسائل شیمی و فیزیک نیز کمک کند. یا تسلط به زبان عربی می تواند در مطالعه منابع و دروس دینی و تاریخی یاری دهد.

مزیت شغلی

علاوه بر هنگام استخدام، در هنگام اخراج نیز، شمایی که مسلط به مکالمه به زبان دوم هستید، امنیت شغلی بالاتری دارید. ضمن اینکه در بعضی از مشاغل تسلط به زبان دوم می تواند حقوق بالاتری برای شما به همراه داشته باشد. شما با یادگرفتن مکالمه به هر زبان دیگری از انگلیسی و عربی گرفته تا اردو و هندی و سوئدی، می توانید دایره دوستان خود را افزایش دهید. که این موضوع می تواند ویژگی های زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

به دلیل امکان سرچ بیشتر در منابع دوزبانه، شما در محیط کار خود از یک ویژگی ممتاز برخوردار هستید. علاوه بر این برای هر مسئله ای ممکن است چند راه حل داشته باشید. در کنار مسائلی که توضیح داده شد، شما به صورت نسبی از خودتان بیشتر از قبل رضایت خواهید داشت. ضمن اینکه بدیهی است که یادگرفتن زبان دوم، دایره لغات شما را در مکالمه به دو زبان افزایش می دهد. چون گاهی اوقات برای یک کمله خارجی، معانی فارسی را مشاهده می کنید که تا بحال آن کلمه فارسی به گوش شما نخورده بود!

آشنایی با ملت ها و افزایش گستره دید

اگر بخواهیم با دید بازتری به موضوع نگاه کنیم، یاد گرفتن زبان دوم و سوم، می تواند موجب آشنایی ما با فرهنگ های دیگر نیز بشود. در بخش درآمدزایی از زبان مفصلا در این باره خواهیم گفت. مثلا اگر شما به تماشای یک مستند به زبان آلمانی بنشینید، یقینا بهتر با اتمسفر و فضای آن کشور آشنا خواهید شد. سفر کردن به کشورهایی که زبان آنها را بلد هستید هم یک فایده دیگر یادگرفتن زبان است. ضمن اینکه دید سیاسی و اجتماعی بازتری نیز در حوزه های گوناگون می توانید پیدا کنید. چون شما اکنون می توانید رسانه ها را حداقل با دو زبان زنده مشاهده کنید!

می گویند اگر یادگیری قواعد و مکالمه انگلیسی برای شما 10 درجه سختی دارد، این موضوع در یادگیری زبان و مکالمه عربی به 7 یا 6 می رسد. علاوه بر این در برخی منابع اینطور ادعا شده است که یادگیری زبان دوم می تواند آی کیو شما را نیز افزایش دهد که ما آن را تایید یا رد نمی کنیم.

این فهرست قطعا می تواند بسیار طولانی تر از اینها باشد. به این معنی که یاد گرفتن زبان دوم شان اجتماعی و جایگاه شغلی و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. این موضوعات در موقعیت های گوناگون می تواند بسیار برای شما راهگشا باشد. شما نیز می توانید موقعیت های دیگری را برای ما در کامنت ها بنویسید. یا موقعیت هایی که نیاز به زبان داشتید ولی بلد نبودید.

کسب درآمد از زبان دوم

وقتی شما می توانید به دو زبان مکالمه کنید، خواه انگلیسی یا عربی یا اسپانیایی، شما یک ویژگی شاخص دارید. پس باید بتوانید از این ویژگی شاخص خودتان، پول دربیاورید. چراکه نه؟ ما در اینجا چند نمونه از فرصت های کسب درآمد از ویژگی شاخص شما در مکالمه به زبان های خارجی را مطرح می کنیم.

سلام به زبان های مختلف عربی انگلیسی
ترجمه، مسیر قدیمی ولی جذاب

همچنان ترجمه متون از زبانی به زبان دیگر یا ترجمه صوت و پیاده سازی آن، یکی از مسیرهای کسب درآمد از یادگیری زبان دوم است. اگر شما به مکالمه هم علاوه بر قواعد تسلط داشته باشید که نور علی نور! چون شما می توانید صوت هایی که با لهجه های گوناگون زبان های خارجی بیان شده است را نیز ترجمه کنید. این موضوع در بحث مکالمه به زبان عربی بسیار خود نمایی می کند. زیرا لهجه های گوناگونی در زبان عربی وجود دارد که تفاوت های ریزی در مکالمه بین آنها وجود دارد.

دوبله

دومین راه کسب درآمد از امکان مکالمه به زبان دومف دوبله است. هم دوبله از زبان های خارجی به فارسی و هم دوبله از فارسی به زبان های دیگر می تواند میسر باشد. باید به این موضوع توجه داشت که مقصود از دوبله، دوبله فیلم سینمایی یا سریال صرفاً نیست! گاهی دوبله یک کلیپ تبلیغاتی شرکت به زبان دیگر می تواند بسیار برای آنها سودزا باشد. پس به نظر می رسد می شود از این مسیر نیز درآمدزایی خوبی فراهم کرد.

تورلیدر

تورلیدری نیز به دو مفهوم می تواند برای کسانی که مسلط به زبان دوم و مکالمه آن هستند درآمد زا باشد. در مدل اول که راهنمای مسافران و گردشگران و زائران خارجی در ایران می توان بود. مثلا در شهر زیارتی مانند مشهد و قم که مسافران زیادی از کشورهای عربی زبان دارد، امکان مکالمه برای آنها و رفع نیازهای آنها می تواند درآمد سرشاری داشته باشد. علاوه بر این برنامه های تفریجی و سیاحتی و زیارتی نیز می توان برای آنها تدارک دید که در نهایت امر سفر خوشی برای مسافران عرب باشد.

مزیت مکالمه در شهرهای توریستی دیگران ایران نیز می تواند به همین شکل درآمد داشته باشد. مثلا شهرهایی مانند اصفهان، تهران، شیراز، کرمان و … که برای مسافران خارجی ارزشمند هستند، می تواند مبنع درآمد خوبی باشد. از طرف دیگر مسافرت به کشورهای دیگر و راهنمای تورهای خارجی نیز، مسیر درآمدی دیگری است که از یادگیری زبان و مکالمه آن می گذرد.

ارتباط مغازه داران و کسبه با مسافران

مثال دیگری که از مشهد مقدس می توان گفت، ارتباط بین کاسبان و مغازه داران با زائران و مسافرانی است که از کشورهای دیگر به مشهد سفر می کنند. علی الخصوص می توان در این میان زائران عرب را عنوان کرد. در صورتی که کسبه محترم به مکالمه عربی تسلط کافی داشته باشند، می توانند از طریق ارتباط بهتر و راحت تر با زائران عرب زبان به راحتی اجناس خود را به فروش برسانند و آنها را برای خرید بیشتر تشویق کنند. حال آنکه اکنون نیز به صورت شکسته بسته، برخی از کسبه امکان اعلام قیمت را برای خود فراهم کرده اند، اما شاید با یک سوال تخصصی تر با چالش مواجه شوند.

کودک و یادگیری زبان عربی
سفر و تجارت

وقتی شما می توانید به زبان عربی به عنوان مثال مکالمه کنید، شما امکان سفر راحت به جداقل 22 کشور دنیا را پیدا می کنید. حال فرض کنید سفر شما علاوه بر جنبه سیاحتی و زیارتی، به هدف تجارت نیز باشد. فرض کنید در سفر به کشور عراق با یکی از کسبه آن کشور ارتباط بگیرید. سپس فرآیند تجارت به کشور مقصد را آغاز کنید. یا با توانمندی که در شما به عنوان فرد مسلط به زبان و استخدام در یک مجموعه، بخش بازرگانی و تجارت خارجی آنها در اختیار شما قرار می گیرد. پس یاد گرفتن زبان خارجی و دوم می تواند از مسیر تجارت با کشورهای دیگر نیز شما را به درآمد برساند.

یادگیری برای آموزش زبان

آخرین مسیر درآمدزایی از یادگیری زبان، آموزش آن است. شما می توانید زبان را به هدف آموزش دادن به دیگران فرابگیرید. البته باید در شما توانمندی های دیگری نظیر تسلط به مهارت های روانشناختی و تسلط به مهارت های تدریس نیز وجود داشته باشد. اگر شما در زبان مورد نظر خود در بخش قواعد نوشتاری و همینطور مکالمه به حد یک استاد کامل رسیدید، اکنون زمان آن است که شما به تدریس در زمینه مهارت خود بپردازید. آموزش زبان و مکالمه به زبان های گوناگون نظیر انگلیسی و عربی و … می تواند یکی دیگر از مسیرهای کسب درآمد از زبان دوم باشد.

معرفی کشورهای عرب زبان

همانطور که حتما تا اینجا متوجه شده اید، ما در حوزه آموزش زبان، روی زبان عربی و به صورت خاص، مکالمه عربی تمرکز کرده ایم. به همین دلیل هم به معرفی فرصت هایی که با آموزش دیدن عربی برای شما بوجود می آید پرداخته ایم. مثلا در صفحه مقالات مفید سایت، ما به معرفی 22 کشور عرب زبان پرداخته ایم. زیبایی ها و موقعیت آنها را معرفی کرده ایم. و درباره برخی از آنها به فرصت های سرمایه گذاری آنها اشاراتی کرده ایم.

دلیل این موضوع ایت است که میخواهیم ذهنیتی مثبت درباره کشورهای عرب زبان در ذهن مخاطبان سایت بوجود بیاید. و تصاویری که از این کشورها به صورت نادرست مخابره شده است از اذهان پاک شود. علاوه بر این در بخش مقالات به مباحث دیگری مرتبط با حوزه آموزش زبان عربی می پردازیم که مطالعه آنها امیداوریم که برای شما بسیار مفید فایده باشد.

کشورهای عرب زبان منطقه

معرفی دوره های آموزشی برای کسب مهارت در مکالمه عربی

ضمن این مباحث دوره های آموزش مکالمه به زبان عربی و کتاب آموزش مکالمه عربی به صورت اختصاصی توسط محمد کارمی برای علاقه مندان زبان عربی تدارک دیده شده است. خرید دوره های آموزش مکالمه به زبان عربی می تواند شما را به اهداف ذهنی، اجتماعی و مالی که در بالا ترسیم شد نزدیک کند. برای خرید این دوره ها می توانید از بخش فروشگاه سایت اقدام کنید.

قبل از مشاهده فهرست دوره ها، ما برای شما دوره های رایگان آموزشی نیز تدارک دیده ایم. شما همراهان و علاقه مندان به یادگیری زبان عربی می توانید با مشاهده این ویدیوهای آموزشی رایگان، کیفیت تدریس، بیان و مطالب مطرح شده را بررسی کنید و پس از آن نسبت به خرید دوره های آموزشی اقدام کنید.

معرفی کامل دوره های آموزشی

اکنون 3 شکل از خرید دوره ها در اختیار شما قرار گرفته است. در ادامه به معرفی اجمالی دوره های آموزشی می پردازیم. البته لازم به توضیح است که یکی از این 3 مورد در واقع فرصت ویژه ای است که برای کسانی که به دنبال خرید دوره عربی خوب هستند مهیا شده است.

این کتاب به صورت اختصاصی توسط استاد محمد کارمی برای آموزش مکالمه عربی آماده شده است. در این کتاب تمرکز آموزش بر لهجه عراقی بوده است. کتاب آموزش لهجه عراقی در 163 صفحه و حدود 38 سرفصل آموزشی به رشته تحریر در آمده است. احچی عراقی نام این کتاب است که با مشخصاتی که ذکر شد در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.  برای مطالعه توضیحات بیشتر درباره این کتاب می توانید از طریق لینک صفحه خرید کتاب آموزش مکالمه به زبان عریی اقدام کنید.

کتاب-آموزش-لهجه-عراقی-محمد-کارمی

دوره بعدی که برای آموزش کامل مکالمه عربی برای شما در نظر گرفته ایم، دوره مترجم شو است. خرید دوره آموزش مکالمه عربی به نام مترجم شو، این امکان را به شما می دهد که به عنوان یک مترجم عربی به فارسی فعالیت کنید. شما پس از مشاهده محتوای دوره مترجم شو می توانید به صورت کامل کلمات را از زبان عربی به فارسی و بالعکس ترجمه کنید. مقصود ما از ترجمه در اینجا، تکلم و حرف زدن به عربی است. دوره مترجم شو مختص کسانی است که میخواهند به سرعت از یادگیری زبان عربی به درآمد برسند.

دوره-مترجم-شو-استاد-محمد-کارمی

سومین محصولی که در فروشگاه دوره های آموزش زبان عربی برای شما مهیا شده است، دوره ویدیویی مکالمه به زبان عربی است. در این دوره که در قالب بیش از 18 ویدیویی آموزشی آماده شده است، تمامی نکات و قواعد و کلماتی که شما برای یادگیری پایه ای عربی نیاز دارید گرد هم آمده است. خرید این دوره موجب می شود که شما بتوانید با انجام تکالیف خواسته شده و استفاده از پشتیبانی آنلاین دوره ها، به مکالمه عربی مسلط شوید. جهت دوره آموزش زبان عربی و مطالعه بیشتر درباره آن می توانید به صفحه مخصوص آن مراجعه کنید.

دوره-عربی-پلاس-آقای-کارمی

اما محصولی که در اینجا به صورت ویژه برای شما تدارک دیده شده است، یک پکیج ویژه است. در این پکیج ویژه دوره آموزشی ویدیویی که به صورت مفصل در بالا توضیح داده شد، به همراه نسخه pdf آموزش مکالمه به زبان عربی در اختیار شما دوستداران این زبان قرار گرفته است. لازم به توضیح است که این دوره در قالب یک لایسنس اسپات پلیر در اختیار علاقه مندان زبان و مکالمه عربی قرار می گیرد. مخاطبان پس از خرید دوره عربی، لایسنس را دریافت کرده و برای همیشه آپدیت های دوره برای آنها بارگذاری می شود. برای تهیه و خرید این دوره بی نظیر از طریق لینک زیر می توانید اقدام کنید.

 

خرید دوره ویژه آموزش کامل مکالمه به زبان عربی

دوره-آموزش-مکالمه-عربی-پلاس-به-همراه-کتاب-کارمی

معرفی مدرس مکالمه به زبان عربی

این وبسایت به منظور معرفی و در اختیار قراردادن دوره های آموزشی استاد مجمد کارمی راه اندازی شده است. این وبسایت علاوه بر معرفی و ارائه اطلاعات به روز در حوزه آموزش عربی، دوره های آموزشی مختلفی نیز در اختیار شما قرار می دهد. در صفحه درباره محمد کارمی که از طریق منوی سایت در دسترس است، به صورت کامل درباره ایشان سخن گفته شده است.

در صفحه معرفی به چند سوال همیشگی مخاطبان پاسخ داده شد. از جمله اینکه چگونه عربی را فرا بگیریم؟ چگونه از عربی کسب درآمد کنیم؟ چگونه به دیگران عربی یاد بدهیم؟ آیا تفاوت لهجه موجب سختی یادگیری و آموزش مکالمه عربی نمی شود؟ در صفحه درباره محمد کارمی به بخشی از این سوالات پاسخ داده شد. اما پاسخ کامل و جامع این سوالات در صفحه سوالات متداول سایت قرار گرفته است که از این طریق در دسترس شما عزیزان است./

محمد کارمی را در اینستاگرام می توانید دنبال کنید.

استاد-مکالمه-عربی-محمد-کارمی