در حین ارائه پشتیبانی به مخاطبان گرامی وبسایت آموزش مکالمه به زبان عربی با لهجه عراقی، چند سوال تکرار داشت. برای روشن تر شدن موضوع و همچنین پاسخ به سوالات متداول شما مخاطبان عزیز، به اینجا پاسخ دادیم.

دریادگیری هنر، فن و حرفه هیچگاه زمان مطرح نیست، زیرا هر یک از موارد فوق نیازمند تلاش و ممارست از جانب زبان آموز است.  همچنین مدرس باید به ساده ترین روش ممکن و قابل فهم‌ آموزش دهد. اما بصورت کلی مدرس همیشه ۳۰٪ در آموزش نقش دارد و ۷۰٪ زبان آموز.
علی ایحال، طبق‌ تجارب‌ و آزمون و خطاهایی که داشته ام‌ و بر اساس متد آموزشی ما، مدت زمان تخمینی رسیدن به مکالمه سطحی، ۲ ماه زمان‌ خواهد برد. به شرط اینکه دقیقاً و عیناً طبق مواردی که آموزش داده می شود و توصیه‌ هایی که گفته می شود، پیش بروید.

یادگیری همزمان دو زبان موضوعی چالش برانگیز و پرچالشی است که دائما پرسیده می شود. در پاسخ به اصطلاح معروف «همه کاره و هیچ کاره» می رسیم. یادگیری همزمان موضوعی نیست که رد کرد و یا تایید کرد. اما طبق تجارب و تحقیقاتی که انجام شده، کاری سخت و در عین حال نامطلوب است. توصیه ای که در این‌ حوزه دارم، این است که یک‌ زبان را در حد تثبیت نسبی برسانید. سپس وارد یادگیری زبان جدید بشوید.

پشتیبانی دوره آموزشی یادگیری مکالمه به زبان عربی، شش ماهه است.

بستگی به اهدافتون‌ داره. طبیعتا برای یادگیری چیزی یک دلیل وجود داره! اگر هدف از یادگیری زبان عربی، ترجمه متون، مجلات، روزنامه، اخبار و جملات رسمی است، طبیعتا عربی فصیح یا همان کتابی برای شما مفید است. اما اگر هدفتان از یادگیری لهجه ارتباط گیری با میلیون ها عرب و کسب درآمد به واسطه زبان عربی، مترجمی و یا لیدری و همینطور سفر به کشورهای عربی و یا مهاجرت، تقویت و ارتقای شغلی و… است طبیعتا لهجه باید یاد بگیرید.

این سوال خوبیه،که همیشه برای زبان آموزها مطرح میشه . کتاب منبع آموزشی کاملی هست که شما میتونید قواعد کامل مکالمه رو در اختیار داشته باشید. طبیعا داشتن ویدیو های آموزشی دوره میتونه کمک زیادی به یادگیری تلفظ و لهجه شما داشته باشه. ولی باتوجه به اینکه کتاب آموزش مکالمه هست شما با تمرین و تکرار میتونید به مکالمه برسید.

در نهایت توصیه کلی ما، تهیه بسته کامل آموزشی شامل کتاب و دوره است که در کنار هم، میتونه مکالمه عربی شما رو تا حد عالی برسونه.