در حین ارائه پشتیبانی به مخاطبان گرامی وبسایت آموزش مکالمه به زبان عربی با لهجه عراقی، چند سوال تکرار داشت. برای روشن تر شدن موضوع و همچنین پاسخ به سوالات متداول شما مخاطبان عزیز، به اینجا پاسخ دادیم.

پرسش و پاسخ

دریادگیری هنر، فن، حرفه هیچ گاه زمان مطرح نیست، زیرا هر یک از موارد فوق نیازمند تلاش و ممارست از جانب زبان آموز است. همچنین مدرس باید به ساده ترین روش ممکن و قابل فهم‌ آموزش دهد. اما بصورت کلی مدرس همیشه ۳۰٪ در آموزش نقش دارد و ۷۰٪ زبان آموز. علی ای حال، طبق‌ تجارب‌ و آزمون و خطاهایی که داشته ام‌ طبق آموزش هایم مدت زمان تخمینی رسیدن به مکالمه سطحی ۲ ماه زمان‌ خواهند برد. به شرط اینکه دقیقا و عینا طبق مواردی که آموزش داده ام‌ و توصیه‌ هایی که دارم پیش بروید.
یادگیری همزمان دو زبان موضوعی چالش برانگیز و پرچالشی است که دائما پرسیده می شود. در پاسخ به اصطلاح معروف «همه کاره و هیچ کاره» می رسیم. یادگیری همزمان موضوعی نیست که رد کرد و یا تایید کرد. اما طبق تجارب و تحقیقاتی که انجام شده، کاری سخت و درعین حال نامطلوب است. توصیه ای که در این‌ حوزه دارم، این است که یک‌ زبان را در حد تثبیت نسبی برسانید. سپس وارد یادگیری زبان جدید بشوید.
پشتیبانی دوره آموزشی شش ماهه است.
بستگی به اهدافتون‌ داره. طبیعتا برای یادگیری هر هنر، فن، حرفه ای یک دلیل وجود داره. اگر هدف از یادگیری زبان عربی، ترجمه متون، مجلات، روزنامه، اخبار و جملات رسمی است، طبیعتا عربی فصیح یا همان کتابی برای شما مفید است. اما اگر هدفتان از یادگیری لهجه ارتباط گیری با میلیون ها عرب و کسب درآمد به واسطه زبان عربی، مترجمی و یا لیدری و همینطور سفر به کشورهای عربی و یا مهاجرت، تقویت و ارتقای شغلی و...است طبیعتا لهجه باید یاد بگیرید.
این سوال خوبیه،که همیشه برای زبان اموز ها مطرح میشه . کتاب منبع اموزشی کاملی هست که شما میتونید قواعد کامل مکالمه رو در اختیار داشته باشید طبیعا داشتن ویدیو های اموزشی دوره میتونه کمک زیادی به یادگیری تلفظ و لهجه شما داشته باشه ولی باتوجه به اینکه کتاب اموزش مکالمه هست شما با تمرین و تکرار میتونید به مکالمه برسید.