از جمله نکات حائز اهمیت در مکالمه به زبان عربی، افعال است. افعال در زبان عربی به سه دسته کلی ماضی، مضارع و مستقبل تقسیم می شود. افعال مستقبل یا همان آینده، از جمله افعالی هستند، که کمتر به آنها پرداخته شده است. اما در مکالمه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این بخش از ابزارهای تقویت زبان عربی، به چند جمله با افعال مستقبل پرداخته ایم. با توجه به این افعال و خواندن جملات، شما می توانید این جملات را در مکالمات روزانه خود به کار ببرید. همچنین با توجه به افعال مستقبل، می توانید اصول و قواعد ساخت آنها را یاد گرفته و خودتان طرز ساخت این افعال و استفاده از آنها را در مکالمات بیاموزید.

 

چند نمونه جمله مورد استفاده در مکالمات روزانه با افعال مستقبل عربی:

 

راح اروح لزياره كلش مشتاقه ازور

قراره بروم زيارت، خيلي دل تنگ زیارت هستم.

راح اکمل شغلی واروح للبیت

قراره کارم را تمام کنم و بروم خونه

راح یجونه خطار ارید اروح لسوگ

قراره برایمان مهمان بیاید، میخواهم به بازار بروم

راح ازرع ورد بحدیقتنه

قراره گل بکارم در حیاط خانه مان

راح اسافر للعراق سبوع الجای

قراره به مسافرت بروم هفته آینده

برای مشاهده نمونه مکالمات بیشتر و استفاده از ویس تلفظ آنها، به کانال تلگرامی استاد محمد کارمی به آدرس https://t.me/mohammadkaremii  بپیوندید.

 

دوره مکالمه عربی پلاس

زبان عربی، زبان قرآن است و امروزه کاربرد های زیادی در حوزه های مختلف دارد. من، محمد کارمی با سابقه 8 سال ترجمه و تدریس در حوزه های توریسم درمانی، لیدری، مترجمی و تدریس خصوصی، بسته مکالمه ای را آماده کردم که عربی پلاس نام دارد و مخصوص کسانی است که می خواهند در کمترین زمان ممکن عربی را یاد بگیرند. برای خرید این دوره با قیمت بسیار پایین و مناسب، بر روی این لینک کلیک کنید.

  خرید دوره مکالمه عربی پلاس

3.5/5 - (4 امتیاز)