……

اغلب مسافران که به ایران سفر می کنند. برای زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) به کشور ما می آیند. از سوی دیگر، بیشتر مسافرین ایرانی نیز، به قصد زیارت عتبات عالیات به کشور عراق سفر می کنند. کلمات عربی مربوط به حرم که در این مکان ها، برای برقراری ارتباط با مسافران عرب زبان، یا خدام حرم اهل بیت در عراق مورد استفاده قرار می گیرند. برای شما در این متن آورده شده است.

شما با استفاده از این لغات، می توانید به صورت دست و پا شکسته منظور خود را منتقل کرده یا منظور مخاطب عرب زبان را بفهمید. اما بهتر است، از این کلمات در جمله های خود استفاده کنید. سعی کنید جمله بندی صحیح را با به کار گیری این لغات انجام دهید. این کار علاوه بر تمرین جمله بندی و مکالمه، به حفظ لغات نیز کمک بیشتری می کند.

حضره = حرم

ضریح = ضریح

تربه = مهر

سبحه = تسبیح

تفتیش = بازرسی

مکتبه = کتاب خونه

صحن = ایوان

صحن الذهبی = ایوان طلا.

علگ = پارچه سبز

باب الخروج = در خروج

امانات = امانات

کشوانیه = کفش داری

باب الدخول = در ورود

باب القبله = در قبله

غرفه الهدایا = اتاق هدیه ها

غرفه النذورات = اتاق نذورات

 المفقودین = اشخاص گمشده

 المفقودات = اشیاءگمشدها

مفقود/ضایع = گم شده

ازدحام = شلوغ

فارغ = خلوت

برای مشاهده نمونه کلمات و جملات کاربردی بیشتر و استفاده از ویس تلفظ همین کلمات، به کانال تلگرامی استاد کارمی به آدرس https://t.me/mohammadkaremii  بپیوندید.

 

دوره مکالمه عربی پلاس

زبان عربی، زبان قرآن است و امروزه کاربرد های زیادی در حوزه های مختلف دارد. من، محمد کارمی با سابقه 8 سال ترجمه و تدریس در حوزه های توریسم درمانی، لیدری، مترجمی و تدریس خصوصی، بسته مکالمه ای را آماده کردم که عربی پلاس نام دارد و مخصوص کسانی است که می خواهند در کمترین زمان ممکن عربی را یاد بگیرند. برای خرید این دوره با قیمت بسیار پایین و مناسب، بر روی این لینک کلیک کنید.

  خرید دوره مکالمه عربی پلاس

5/5 - (1 امتیاز)